HYALGEL Collagen MAXX intenzivní kúra při vysokém zatížení kloubů

 

  Proč zvolit intenzivní kúru kloubní výživy HYALGEL Collagen MAXX:

  • tekutá forma pro snadné užívání
  • snadné dávkování, každé balení nyní navíc s praktickou odměrkou
  • každé balení obsahuje 33 dávek
  • obsahuje vitamín C pro normální tvorbu kolagenu, který nezbytný pro normální fungování chrupavek a kostí
  • při obtížích je možno dávku podávat trvale

 

Co obsahuje intenzivní kúra doplňku stravy HYALGEL Collagen MAXX:

  unikátní kombinaci čtyř účinných látek v každé dávce:

  • Kolagenu II typu       80 mg
  • Hyaluronan sodný     80 mg
  • Chondroitin sulfát   300 mg
  • Vitamín C                  80 mg

 

Stavba kloubu

Kloub je spojení dvou konců kostí, které chrání pevné, pružné a odolné pouzdro, chrupavka. Základními kameny chrupavky jsou buňky nazývané chondrocyty. Ty mají za úkol produkovat všechny látky, které kloub nejen utváří, ale také umožní, aby správně a hladce pracoval.  Vnitřní prostředí kloubu tvoří mezibuněčná velmi hustá kapalina, která je tvořena složitými látkami, například chondroitinsulfáty a kyselinou hyaluronovou. Tyto látky a struktury jsou uchyceny v složité síťovině, které dávají tvar kolagenní vlákna. Kolagenů je mnoho druhů, ale více než tři čtvrtiny vláken je tvořeno kolagenem II typu. Ke vzniku kolagenu je nezbytná kyselina askorbová - vitamín C.

 

Jak kloub funguje

Kloubní chrupavka je pružná a její struktura jí umožňuje pracovat jako mycí houba – při stlačení je synoviální kapalina vypuzena z chrupavky do vnitřního prostoru a při uvolnění je „nasávána“ kapalina „čerstvá“. Pohyb je tedy neodmyslitelný pro správnou látkovou výměnu uvnitř kloubu.

 Jak se mění fungování chrupavky s věkem

V dětském věku máme chrupavku protkánu cévami, takže při poškození se uzdravuje stejně jako ostatní tkáně. Počínaje pubertou cévy z kloubní chrupavky zcela ustoupí a pak je chrupavka odkázána na výživu z kloubního mazu. Celistvá a neporušená chrupavka je plně dlouhodobě soběstačná ve své obnově. Pokud dojde z různých příčin k jejímu úbytku poškození, schopnost regenerace klesá. Látková přeměna uvnitř chrupavky probíhá při nízké hladině kyslíku a je tedy velmi pomalá, ale náhrada a výměna buněk je i přesto plynulá. Stejně pomalé jsou i procesy uzdravování při poškození chrupavky a její hojení a obnova pak trvá více měsíců. O zdraví pohybového aparátu je důležité pečovat stále, dříve než se objeví potíže.